Portret


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

fot. Piotr Glegoła

Piotr Glegoła urodził się w Warszawie, tutaj skończył Wydział Architektury PW i tutaj głównie projektuje od prawie trzech dekad. Jest warszawiakiem od dziewięciu pokoleń. Pochodzi z rodziny o bogatych i barwnych korzeniach artystycznych, a jego przodkowie działali w Warszawie już od początku XIX wieku m.in. jako dekoratorzy wnętrz.

Po ukończeniu studiów (WAPW 1988 r.) pracował w kilku warszawskich i paryskich pracowniach. W 1991 roku odbył w Paryżu staż ufundowany przez Ministère de l'équipement, du logement, des transports et de la mer.

Po powrocie do Warszawy uzyskał uprawnienia do projektowania bez ograniczeń w zakresie architektury (1993 r.). W tym samym roku rozpoczął własną działalność projektową, którą prowadzi samodzielnie lub w formie spółki do dzisiaj. Projektuje głównie w Warszawie, ale też wykonywał projekty we Francji, Rosji, Afganistanie czy ostatnio w Południowym Sudanie.

Jest również autorem publikacji, które ukazywały się w pismach "Rzeczpospolita", Architektura", "Zawód :Architekt" i "ArchiTank2". Od marca 2012 działa w Izbie Architektów.

Pracownia Piotra Glegoły kooperuje obecnie z pracownią Art-System   http://www.artsystem-architekci.pl/ , dzieląc lokal i wspólnie realizując zadania projektowe.